Cenník ateliér / exteriér

1 foto  bez retuše ( výstup z fotaku jpg )   =   3 € 

1 foto  základná retuš  =   6 € 

1 foto  kompletná retuš  =   10 € 

Záleží na tom koľko záberov by ste chceli mať  a na základe toho sa nafotí aj množstvo fotiek, pretože je zbytočné nafotiť nezmyselné množstvo fotiek keď  potrebujete  len 6 záberov. Pri každom fotení sa nafotí cca 100 až 150  rôznych záberov, ktoré vám v priebehu fotenia priebežne ukazujem na displeji fotoaparátu ( v prípade fotenia v ateliéri na  monitore počítača )  aby sme sa spoločne uistili, že sa Vám tie zábery páčia, taktiež i dané pózy, a že môžeme v tomto štýle pokračovať. Po skončení fotenia si spoločne sadneme k počítaču  ( v prípade fotenia v exterieri k notebooku )  kde budeme vyberať fotografie pre Vás. To znamená, ak sme si vo finále zo 100 až 150 záberov vytriedili všetky tie čo sa vám páčia a nepodarky  postupne mazali môze nám zostať napr 15 záberov, ktoré sme spoločne vybrali do dalšieho užšieho výberu. A je už len na vás či si ponecháte týchto 15 záberov, alebo ešte niektoré vymažeme aby ste sa priblížili k vašej cene, ktorú chcete investovať do fotenia. 

Ak ste sa rozhodli ponechať si všetkých 15 fotiek, tak potom nasleduje druhá otázka " Či chcete niektoré z vybraných fotografii aj vyretušovať (retuš = krajšie farby, vymazané akné, zoštíhlenie, predĺženie vlasov, bielenie zubov, vytvarovanie nového oblečenia v skratke všetko čo si predstavujete ).

Povedzme, že ste sa rozhodli z 15 fotiek vyretušovať plne 5 fotiek a zvyšných 10 fotiek sa vám páči tak ako sú. Tak cena sa stanoví nasledovne:

 

    5 plne retušovaných fotiek   x   10 €/ fotka = 50 €

10 neretušovaných fotiek  x  3 €/ fotka = 30 €

SPOLU = 80 € za celé fotenie

Min cena za fotenie je 60€ 

Tématické fotenie:

cena je individuálna vždy po dohode čo si konkrétna osoba predstavuje, aké šaty, doplnky by chcela mať na fotkách, akú formu makeupu.....akú lokalitu